Vipuvoimaa EU:lta logo sivuston oikeassa yläreunassa EU:lta logo sivuston oikeassa yläreunassa ELY-logo sivuston oikeassa yläreunassa
#Halataanko: Sosiaalinen kosketus on ystävyyden liima. Lue lisää. Lohduttavilla sanoilla on hirmuinen voima. Lue lisää. Kiekkosentteri Aapeli Räsäsen kotona ei ollut kiellettyjä puheenaiheita. Lue lisää. Huimaa: Pohjois-Savo täyttyy pienistä hyvistä teoista. Lue lisää
Mieliteko logo valkoinen

Tiimimme

Toteutamme Mieliteko-ohjelmaa isolla joukolla: meitä tärkeän asian äärellä työtä tekeviä on yhteensä 28.

Mieliteko-ohjelman perustiimissä työskentelee yhdeksän henkilöä: johtaja, taloussihteeri, koordinaattori, neljä muutosvalmentajaa sekä kaksi viestintäasiantuntijaa.

Tiimiä täydentävät osatoteuttajat Itä-Suomen
yliopistosta, Savonia-ammattikorkeakoulusta sekä Humanistisesta ammattikorkeakoulusta.

Mieliteko-ohjelman johtaja

Helena Länsimies

044 718 2699
helena.lansimies@kuopio.fi
Tutustu minuun paremmin

Mieliteko-ohjelman koordinaattori

Tiina Juutinen

044 718 2091
tiina.juutinen@kuopio.fi
Tutustu minuun paremmin

Mieliteko-ohjelman sihteeri

Tuula Rautiainen

044 718 2099
tuula.rautiainen@kuopio.fi
Tutustu minuun paremmin

Mieliteko-ohjelman muutosvalmentaja

Matti Halmetvaara

044 718 2094
matti.halmetvaara@kuopio.fi
Tutustu minuun paremmin

Mieliteko-ohjelman muutosvalmentaja

Seija Laakso

044 718 2090
seija.laakso@kuopio.fi
Tutustu minuun paremmin

Mieliteko-ohjelman muutosvalmentaja

Katja Laine

044 718 2097
katja.laine@kuopio.fi
Tutustu minuun paremmin

Mieliteko-ohjelman muutosvalmentaja

Liisa Pietikäinen

044 718 2098
liisa.pietikainen@kuopio.fi
Tutustu minuun paremmin

Mieliteko-ohjelman viestintäasiantuntija

Katja Hedberg

044 718 2092
katja.hedberg@kuopio.fi
Tutustu minuun paremmin

Mieliteko-ohjelman viestintäasiantuntija

Markus Laakso

044 718 2095
markus.laakso@kuopio.fi
Tutustu minuun paremmin

OSATOTEUTTAJAT SEKÄ KEHITYSOHJELMASSA MUKANA OLEVAT HENKILÖT

 

ITÄ-SUOMEN YLIOPISTO

Yliopiston yhdyshenkilö Mieliteko-ohjelmassa, tutkimuspäällikkö, laitosjohtaja Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos

Elsa Paronen

050 355 7986
elsa.paronen@uef.fi
Tutustu minuun paremmin

Terveyshallintotieteen professori, Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos

Johanna Lammintakanen

Sosiaali- ja terveystaloustieteen professori, Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos

Ismo Linnosmaa

Projektikoordinaattori, Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos

Maija Saijonkari

Projektityöntekijä, Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos

Anna-Kaisa Vartiainen

Tutkimusjohtaja, Vaikuttavuuden talo, Yhteiskuntatieteiden laitos, Sosiaalityö

Tomi Mäki-Opas

Projektitutkija, Yhteiskuntatieteiden laitos

Hanna Rekola

Projektikoordinaattori, Lääketieteen laitos, Biolääketiede

Merja Atalay

Projektikoordinaattori, Lääketieteen laitos, Biolääketiede

Panu Karjalainen

Projektityöntekijä, Lääketieteen laitos, Kliinisen lääketieteen yksikkö

Karoliina Kurkinen

Lääketieteellisen fysiologian professori, Lääketieteen laitos, Biolääketiede

Timo Lakka

Professori, nuorisopsykiatrian ylilääkäri, Lääketieteen laitos ja Kuopion yliopistollinen sairaala

Tommi Tolmunen

SAVONIA-AMMATTIKORKEAKOULU

Savonian yhdyshenkilö Mieliteko-ohjelmassa, projektipäällikkö

Fatima Moursad

044 785 6898
fatima.moursad@savonia.fi
Tutustu minuun paremmin

Lehtori, ravitsemusterapeutti

Sari Aalto

Lehtori, green power

Susanne Hämäläinen

Palvelumuotoilun- ja yhteiskehittämisen asiantuntija

Ulla Piipponen

Kouluttaja, hyvinvointi ja mielenterveys-päihde

Elina Pekonen

Humanistinen ammattikorkeakoulu

HUMAK:n yhdyshenkilö Mieliteko-ohjelmassa, Projektikoordinaattori

Jouni Holopainen

0400 349 282
jouni.holopainen@humak.fi
Tutustu minuun paremmin

Asiantuntija

Anu Leskinen